Semnati aici

Cine esti si ce vrei ... de la pescuit.

Moderator: Alin Miclea

Re: Semnati aici

Mesajde Doeat-KR » 25 Apr 2010 01:17

de ai avea macar pe jumatate activitate pe forum cat ai la telefon nu ar mai fi loc pe server :D :D dar vorba multa saracia pescarului asa ca la treaba ca anu asta tre sa prindem macar pe ala 15+, asta o zic asa cu un ton pesimist ;)
Avatar utilizator
Doeat-KR
 
Mesaje: 57
Membru din: 10 Feb 2010 17:58
Localitate: ARAD

Re: Semnati aici

Mesajde dan-hd » 25 Apr 2010 20:59

Edi bun venit pe forum si sper sa ne vedem cat mai des pe malul apei impreuna cu toti prietenii nostri .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii
Avatar utilizator
dan-hd
 
Mesaje: 154
Membru din: 04 Feb 2010 15:25

Re: Semnati aici

Mesajde mircea pancu » 26 Apr 2010 12:54

Bine ai venit si pe forum Edy; sper ca te vei misca aici mai repede decat o faci cu stransul bagajelor din stand... :lol:
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: Semnati aici

Mesajde Edi » 26 Apr 2010 19:40

Dane duminica la Topolovat ma manca mana sa arunc si eu un bat in apa. Am sa-ti povestesc mai multe dupa ce venim din Ungaria. Sper sa fie vorba lui Roland 15+ cel putin.
Apropo Mircea totul e facut dupa o anumita strategie. Strang ultimul ca sa nu poata trece lumea de mine si sa ma lase totdeauna capat de stand dar pana acum nu s-a milostivit nimeni. :lol:
Avatar utilizator
Edi
 
Mesaje: 86
Membru din: 20 Apr 2010 16:39

Re: Semnati aici

Mesajde Alex Iosif » 03 Iun 2010 13:23

Eu si pasiunea mea - pescuitul
Multora li s-ar parea ca pescuitul sportiv este o activitate plictisitoare, o pierdere de timp, insa pentru mine este ceva mai mult decat placut.
Imi place foarte mult sa pescuiesc, de aceea ma duc la pescuit ori de cate ori gasesc timp si am permisiunea parintilor.
Prima partida de pescuit a fost impreuna cu tata pe cand aveam 4 ani, pe lacul Sumustau, situat langa orasul meu.
Au trecut cativa ani de cand am participat la primul meu concurs de pescuit « Cupa Jandarmeriei-154 ani » din data de 22.05.2004. Desi nu am prins foarte multi pesti, am luat premiul pentru cel mai mic peste.
Al doilea concurs a fost pe data de 22.05.2005. Nici atunci nu am prins foarte multi pesti, insa nu am fost nici ultimul dintre participanti.
Al treilea concurs petrecut anul acesta a fost pe data de 22.05.2006 pe o balta de langa orasul Calan si am fost aproape de primele locuri.
In vacanta de vara am fost cu tata in Delta - loc numit Raiul Pescarilor. Timp de 5 zile am mancat toate felurile de mancaruri gustoase preparate din peste. M-am simtit grozav! Este un loc pe care n-am sa-l uit niciodata.
Recomand tuturor sa incerce macar o data o partida de pescuit. Satisfactia va fi mare deoarece se spune ca incepatorul prinde peste!"

Asa suna un articol trimis acum cativa ani la redactia unei reviste, articol pentru care am luat premiul de popularitate :D .

Ma numesc Iosif Mihai Alexandru, am implinit recent 17 ani, sunt din Orastie. Daca as spune ca sunt pasionat de pescuit, ar fi putin spus. In ultimii 2 ani am inceput sa ma axez in special pe pescuitul crapului. Pescuiesc pe toate baltile cunoscute din judet.
Rezultate notabile obtinute in concursuri:
-Locul 2 si Premiu pentru cel mai mare peste(Cteno 4.04kg), categoria seniori;("Cupa Prieteniei", organizata de IJJ Hunedoara, 4.10.2008)
Avatar utilizator
Alex Iosif
 
Mesaje: 28
Membru din: 02 Iun 2010 18:15
Localitate: Orastie

Re: Semnati aici

Mesajde DINU 2 » 03 Iun 2010 13:29

bine ai venit printre noi alex :D sper sa ne vedem si pe apa fire cat mai intinse..... :lol:
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: Semnati aici

Mesajde Dani Hentiu » 03 Iun 2010 15:07

Bine ai venit!
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
________________
<*))))))><{
Avatar utilizator
Dani Hentiu
 
Mesaje: 399
Membru din: 22 Ian 2010 03:54
Localitate: Vetel

Re: Semnati aici

Mesajde mircea pancu » 03 Iun 2010 20:17

Bine ai venit Alex
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: Semnati aici

Mesajde Popa Mihai Radu » 03 Iun 2010 22:05

Bine ai venit!
Avatar utilizator
Popa Mihai Radu
FREE CARP
 
Mesaje: 58
Membru din: 02 Feb 2010 15:23
Localitate: Deva

Re: Semnati aici

Mesajde DORIN » 04 Iun 2010 08:14

BINE AI VENIT!...si fire intinse!
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani...prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie!
Uneori este nevoie sa-ti dea niste palme viata...ca sa fi treaz cand va incerca sa-ti traga pumni.
Avatar utilizator
DORIN
Moderator
 
Mesaje: 837
Membru din: 24 Ian 2010 15:15
Localitate: Deva

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cateva cuvinte despre fiecare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron