Mansa I de calificari pt. CN

Moderator: Seby

Re: Mansa I de calificari pt. CN

Mesajde alin_royal » 17 Apr 2010 22:37

Am reusit, in scurta vizita, sa surprindem si astazi cateva imagini cu baietii la treaba. Nu am reusit sa facem mai multe fotografii deoarece am fost preocupati cu cantarirea, dar sunt convins ca la intoarcerea acasa fiecare va avea ceva de aratat.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
alin_royal
 
Mesaje: 206
Membru din: 22 Mar 2010 15:10
Localitate: Timisoara

Re: Mansa I de calificari pt. CN

Mesajde alin_royal » 18 Apr 2010 14:56

De data aceasta ma simt nevoit sa las baietilor de la Free Carp sa faca ultima postare referitoare la rezultatele finale, care nu cred ca mai au vreo mare importanta. Eu nu am alte cuvinte decat a va spune ca s-au prins in total peste 1740 kg. In rest vreau sa mentionez ca ne-am facut noi prieteni, oameni deosebiti cu un caracter frumos conturat, pescari cu experienta, dar si tineri care promit si vor avea multe cuvinte de spus in viitor despre fenomenul ,,pescuit''. Nu stiu cum s-a vazut concursul din interiorul standului sau din postura de concurent, desi mancarimile nu ne dadeau pace, dar va spun sincer ca din afara iti era mai mare dragul sa-i privesti pe toti la treaba, sa fii alaturi de ei, patrunsi in atmosfera de sueta, lipsiti de rautati si orgolii. Cu aceasta ocazie s-a propus si discutat posibilitatea semnarii unui contract de colaborare inter-cluburi, proiect care are ca scop atat perfectionarea pescarilor cu experienta cat si pregatirea incepatorilor si lansarea noilor talente. Noi va multumim ca ati ales aceasta locatie, ca ne-ati vizitat, iar pe aceasta cale va multumesc si in numele conducerii Carpodromului Topolovat pentru modul exemplar in care v-ati comportat. Deci:
Succes clubului! si
Fir intins! tuturor pescarilor
Imagine
Avatar utilizator
alin_royal
 
Mesaje: 206
Membru din: 22 Mar 2010 15:10
Localitate: Timisoara

Re: Mansa I de calificari pt. CN

Mesajde mario_kempes10 » 18 Apr 2010 17:38

Felicitari tuturor participantilor , organizatorilor , arbitrului si ajutoarelor lui , bineinteles nu i-am uitat pe Alin si Lore , care au trait acest concurs cot la cot cu participantii.
Imagine "TAURUS CARP TEAM"
Avatar utilizator
mario_kempes10
 
Mesaje: 178
Membru din: 18 Apr 2010 17:09
Localitate: OTELU ROSU

Re: Mansa I de calificari pt. CN

Mesajde DORIN » 18 Apr 2010 17:43

Desi sunt rupt dupa drum (nicidecum dupa concurs) vreau sa spun totusi cateva lucruri:
Iti multumim Aline pentru cuvintele frumoase, pentru modul cum v-ati comportat si atentia cu care ne-ati gratulat. Sunt sigur ca putem la randul nostru sa certificam ca am fost in vizita la niste oameni deosebiti. Stima noastra!
Ne multumiti ca am ales aceasta locatie???!!! NOI VA MULTUMIM ! pentru ca exista o astfel de locatie, pentru ca impreuna cu conducerea Carpodromului Topolovat va ingrijiti sa-i cresteti standardul si nu in ultimul rand, ca ne-ati permis sa o vizitam...pur si simplu ne felicitam ca am avut inspiratia de v-am contactat si apoi am ales aceasta locatie pentru inceputul de sezon, este o balta mirifica, cu un potential superb...daca "dependenta" de pescuit la crap in sistem C&R ar fi pedepsita prin lege, la ora asta uni dintre noi am fi inchisi si asta pentru ca, am reusit din cativa "consumatori" (ma refer la juniori nostri) sa facem "dependenti inraiti" in cel mai frumos sens al cuvantului.
Acesta cred ca este doar inceputul...daca ne mai primiti vom mai veni si nu doar la pescuit ci si daca trebuie sa dam o mana de ajutor.
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani...prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie!
Uneori este nevoie sa-ti dea niste palme viata...ca sa fi treaz cand va incerca sa-ti traga pumni.
Avatar utilizator
DORIN
Moderator
 
Mesaje: 837
Membru din: 24 Ian 2010 15:15
Localitate: Deva

Re: Mansa I de calificari pt. CN

Mesajde DORIN » 18 Apr 2010 18:54

Voi posta pe scurt rezultatele finale:
Sector A
1. PARVU TRAIAN si PANCU MIRCEA ................................. .stand 7- 293,03 kg. ....94 pesti
2. DOSTETAN CONSTANTIN (DINU) si KOVACS ROBERT .............stand 11- 207,72 kg. ...82 pesti
3. BOCAN LUCIAN (BEBE) si POPA MIHAI (MISU) .....................stand 10- 199.44 kg. ...58 pesti
4. ISAC EDUART .........................................................stand 1- 184,34 kg. ....44 pesti
5. DAN PASCA si RUS ANDREI ......................................... stand 8- 123,00 kg. ....32 pesti

Sector B
1. ANGHEL ALEXANDRU si VINERSAR CLAUDIU .......................stand 2- 161,19 kg. ...57 pesti
2. JURJUMAN PAUL si SUTEU OVIDIU ..................................stand 6- 149,73 kg. ...59 pesti
3. NEGRILA DORIN si PLOSCARIU EUSEBIO (SEBY)................... stand 3- 142,12 kg. ...61 pesti
4. MICLEA ALIN si GIURCA DAN ........................................stand 4- 113,98 kg. ...58 pesti
5. VALEA MARIUS si AVRAM CRISTIAN................................ stand 5- 95,32 kg. ....38 pesti
6. HENTIU DANIEL si POPA ALIN....................................... stand 9- 70,44 kg. ....27 pesti

Pe durata de 72 de ore a concursului s-a prins cantitatea de 1740,31 kg. de crap, insumand un numar de 610 bucati (unul mai frumos ca altul...scuze! nu m-am putut abtine) dintre care 137 cu crotal.
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani...prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie!
Uneori este nevoie sa-ti dea niste palme viata...ca sa fi treaz cand va incerca sa-ti traga pumni.
Avatar utilizator
DORIN
Moderator
 
Mesaje: 837
Membru din: 24 Ian 2010 15:15
Localitate: Deva

Re: Mansa I de calificari pt. CN

Mesajde dan-hd » 18 Apr 2010 19:24

Felicitari si din partea mea si tot respectul pt. voi si pt. modul in care v-ati comportat pe lac in timpul concursului . A fost o placere sa fiu arbitru , toti concurentii au fost de nota 10 si nu au fost nici un fel de incidente . A fost o experienta placuta sa fiu in mijlocul vostru in timpul concursului si va multumesc pt. sprijinul acordat in timpul cantaririi pestilor . Sper sa ramaneti la fel de eleganti si de acum incolo si sa ajungeti cat mai departe ca pescari fiindca puneti atat de mult suflet in ceea ce faceti . Succes la viitoarele concursuri si va asteptam sa organizati si o revansa pe Topolovat .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii
Avatar utilizator
dan-hd
 
Mesaje: 154
Membru din: 04 Feb 2010 15:25

Re: Mansa I de calificari pt. CN

Mesajde DORIN » 18 Apr 2010 19:32

Sfarsitul unui...INCEPUT:

Imagine
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani...prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie!
Uneori este nevoie sa-ti dea niste palme viata...ca sa fi treaz cand va incerca sa-ti traga pumni.
Avatar utilizator
DORIN
Moderator
 
Mesaje: 837
Membru din: 24 Ian 2010 15:15
Localitate: Deva

Re: Mansa I de calificari pt. CN

Mesajde gigi nita » 19 Apr 2010 06:14

Felicitari castigatorilor precum si invinsilor, ma bucur sa aud ca deja faceti un colectiv unit,tinetio tot asa si sa fie de bun argur si cat la m-ai multe concursuri.
gigi nita
 
Mesaje: 247
Membru din: 06 Mar 2010 15:38

Re: Mansa I de calificari pt. CN

Mesajde Seby » 19 Apr 2010 06:54

Clasament a numarului de capturi realizate de fiecare echipa (stand)


1. PARVU TRAIAN si PANCU MIRCEA stand 7..........................................94 pesti
2. DOSTETAN CONSTANTIN (DINU) si KOVACS ROBERT stand 11...................82 pesti
3. NEGRILA DORIN si PLOSCARIU EUSEBIO (SEBY) stand 3..........................61 pesti
4. JURJUMAN PAUL si SUTEU OVIDIU stand 6-........................................59 pesti
5. BOCAN LUCIAN (BEBE) si POPA MIHAI (MISU) stand 10...........................58 pesti
6. MICLEA ALIN si GIURCA DAN stand 4-..............................................58 pesti
7. ANGHEL ALEXANDRU si VINERSAR CLAUDIU stand 2..............................57 pesti
8. ISAC EDUART stand 1-................................................................44 pesti
9. VALEA MARIUS si AVRAM CRISTIAN stand 5-.......................................38 pesti
10.DAN PASCA si RUS ANDREI stand 8-................................................32 pesti
11.HENTIU DANIEL si POPA ALIN stand 9-.............................................27 pesti

Total pesti capturati ; 610 buc.


Clasament al greutati totale obtiunut de fiecare echipa(stand)



1. PARVU TRAIAN si PANCU MIRCEA ................................. .stand 7- 293,03 kg.
2. DOSTETAN CONSTANTIN (DINU) si KOVACS ROBERT .............stand 11- 207,72 kg.
3. BOCAN LUCIAN (BEBE) si POPA MIHAI (MISU) ....................stand 10- 199.44 kg.
4. ISAC EDUART ........................................................stand 1- 184,34 kg.
5. ANGHEL ALEXANDRU si VINERSAR CLAUDIU ......................stand 2- 161,19 kg.
6. JURJUMAN PAUL si SUTEU OVIDIU .................................stand 6- 149,73 kg.
7. NEGRILA DORIN si PLOSCARIU EUSEBIO (SEBY)...................stand 3- 142,12 kg.
8. DAN PASCA si RUS ANDREI .........................................stand 8- 123,00 kg.
9. MICLEA ALIN si GIURCA DAN .......................................stand 4- 113,98 kg.
10.VALEA MARIUS si AVRAM CRISTIAN................................stand 5- 95,32 kg.
11.HENTIU DANIEL si POPA ALIN.......................................stand 9- 70,44 kg.

Total= 1740,31 kg.


Clasamentul in puncte obtinut de fiecare echipa pe sector


Sectorul A;

PARVU TRAIAN si PANCU MIRCEA .................................PUNCTE =1
DOSTETAN CONSTANTIN (DINU) si KOVACS ROBERT............PUNCTE=2
BOCAN LUCIAN (BEBE) si POPA MIHAI (MISU)....................PUNCTE=3
ISAC EDUART .......................................................PUNCTE=4
DAN PASCA si RUS ANDREI ........................................PUNCTE=5
COTAN LIVIU........................................................PUNCTE=12


Sectorul B;

ANGHEL ALEXANDRU si VINERSAR CLAUDIU ....................PUNCTE=1
JURJUMAN PAUL si SUTEU OVIDIU ...............................PUNCTE=2
NEGRILA DORIN si PLOSCARIU EUSEBIO (SEBY) ................PUNCTE=3
MICLEA ALIN si GIURCA DAN..................................... PUNCTE=4
VALEA MARIUS si AVRAM CRISTIAN..............................PUNCTE=5
HENTIU DANIEL si POPA ALIN.................................... PUNCTE-6
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Mansa I de calificari pt. CN

Mesajde Dani Hentiu » 19 Apr 2010 07:51

Felicitari tuturor participantilor si tuturor celori implicati in buna desfasurare a concursului!
Multumiri tuturor membrilor xtr Roylal care s-au implicat si mai ales lui Alin care a fost zi de zi pe balta langa noi ( datorita lui, nevasta-mea stia cum sta treaba inaintea mea :D `)!
Multumiri si prietenilor din Timisoara care ne-au vizitat la stand cat si celor care ne-au sunat si s-au interesat de noi in permanenta!
Ne asteapta curand o noua etapa, trebuie sa ne pregatim si sa speram ca facem la fel de reusita ca cea care tocmai s-a incheiat.
Ma bucur ca am vazut multa determinare celor mai tineri, multa putere de munca. Incet dar sigur se incheaga un colectiv promitator si dedicat.
Fire intinse in continuare!
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
________________
<*))))))><{
Avatar utilizator
Dani Hentiu
 
Mesaje: 399
Membru din: 22 Ian 2010 03:54
Localitate: Vetel

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Competitii, concursuri de pescuit la crap 2010

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron